رمز عبور را فراموش کرده ام
هر كس بداند و عمل كند و ياد دهد، در ملكوت اعظم، با عظمت به شمار آيد مسیح علیه‏السلام
کلاسهای کنکور طلایه داران دانش رشته برق در مشهد
پرسش و پاسخ طلایه داران دانش
apple-coo-tim-cook

تیم کوک (Timothy D. “Tim” Cook) در سال 1960 در آلابامای آمریکا به دنیا آمد
وی پدرش کارگر کارخانه کشتی سازی بود و مادرش خانه‌دار. کوک در سال 1982 از دانشگاه Auburn در رشته مهندسی صنایع لیسانس خود را دریافت کرد و در سال 1988 از دانشگاه Duke در رشته MBA فارغ التحصیل شد.
وی در سال 1998 زمانی که در شرکت Compaq به عنوان جانشین مدیرعامل خدمت می‌کرد، به اپل پیوست. تیم کوک در بدو ورود به اپل مسئولیت مدیریت عملیات «روز به روز» را در این شرکت به عهده گرفت.
سابقه 29 ساله کوک در صنعت کامپیوتر در مجموع 13 سال کار برای اپل و 12 سال برای IBM است. همچنین وی عضو هیئت مدیره شرکت نایکی هم به حساب می‌آید.
کوک در خون‌سردی و آرامش بسیار شهرت دارد. او آدمی تودار و ساکت است. وی به برگزاری جلسات کارکنان در روزهای تعطیل یکشنبه (به دلیل آماده شدن برای هفته پیش رو) معروف است و بارها دیده شده که ایمیل‌های کاری خود را از ساعت ۴:۳۰ دقیقه صبح پاسخ می‌دهد.
در سال 2004 در پی بیماری استیو جابز؛ مدیرعامل اپل، تیم کوک به مدت دو ماه به جای وی در این سمت خدمت کرد. همچنین در سال 2009 وقتی جابز برای پیوند کبد به مرخصی رفته بود ریاست شرکت را برای چند ماه در اختیار داشت. در ژانویه سال 2011 نیز، کوک جای خالی جابز را وقتی پر کرد که او با اجازه هیئت مدیره برای مداوا شرکت را ترک کرد.
سرانجام در آگوست سال 2011 استیو جابز طی نامه‌ای استعفای خود را به هیات مدیره شرکت اپل اعلام کرد و تیم کوک را به عنوان جانشین خود پیشنهاد داد و با این پیشنهاد موافقت شد.
بعد از کناره گیری استیون پل جابز از سمت مدیرعاملی و انتخاب تیم کوک به عنوان جانشین جابز و مدیرعامل شرکت جدید اپل٬ او با ارسال ایمیلی به کارمندان این شرکت اعلام کرد که روند رو به رشد اپل با این جابجایی ها تغییری نخواهد کرد.