رمز عبور را فراموش کرده ام
هر كه در جستجوی دانش باشد، بهشت در جستجوی او برآید. پیامبر خدا صلى‏ الله ‏علیه و ‏آله و سلّم
کلاسهای کنکور طلایه داران دانش رشته برق در مشهد
پرسش و پاسخ طلایه داران دانش
139006194231

در اصفهان متولد شدم. در سال 1333 در رشته پزشكي قبول شدم و در دانشگاه تهران شروع به تحصيل كردم. در سال 1342 براي تحصيل به آمريكا سفر كردم.پس از گذراندن دوران انترني چون به رشته كودكان علاقمند بودم سعي و كوشش كردم و بالاخره توفيق يافتم در بيمارستان كودكان شهر فيلادلفيا كه بيمارستان دانشگاه پنسيلوانيا است دوران رزيدنتي را بگذرانم و پس از گذراندن امتحان بورد تخصصي كودكان به دانشگاه تولين آمريكا در شهر نيواورلان در بخش عفوني زير نظر استاد بزرگوار خانم مارگارت اسميت دوران فوق تخصصي خود را گذراندم و در ضمن دروس نظري و عملي براي دوره ماستر در بهداشت را تمام كردم و موفق به اخذ M.P.H نيز گرديدم.
ارتقاء علمي من از استادياري به دانشياري و استادي با تحقيق در مورد بيماري تب مالت و بيماري سل انجام گرفت و دهها مقاله در مجلات خارجي و داخلي به چاپ رساندم و پس از اينكه شرايط ارتقاء به دست آمد در سال 1361 به مرتبه استادي دانشگاه علوم پزشكي اصفهان ارتقاء يافتم.

آثار و تأليفات:

1- من و كودك من ،در سال 1365 تاليف نمودم و در هر سال و در هر چاپ به آن اضافه گرديد به طوري كه چاپ پانزدهم آن درسال 1380 در 816 صفحه و 5000 نسخه چاپ گرديد.در اين كتاب مسائل مربوط به سلامت مادر در دوران جنيني،نوزادي،شيرخوارگي و بيماريهاي دوران كودكي با 400 عدد تصوير دراختيار مادران و پدران قرار گرفته است، بسياري از مادران مي‌گويند كودكشان را با اين كتاب بزرگ كرده‌اند.
2- رفتار من با كودك من، در اين كتاب در مورد رفتار صحيح مادر و پدر با كودك در 390 صفحه نوشته شده و چهارمين چاپ آن در 3000 نسخه در سال 1377 منتشر گرديده است.
3- مغز كودك من،در اين كتاب در مورد رشد مغز و مشكلات مغزي يعني تشنج، عقب افتادگي مغزي و سندرم دان و پرستاري از كودكان معلول كه در 370 صفحه منتشر شده است.
4- دنياي بهتري براي كودكان بسازيم،همانطوري كه از نام كتاب مشخص است سعي شده است مسائل پيرامون مشكلات كودكان در عصر حاضر بيان گردد تا نه فقط پدر و مادر بلكه مسئولين بهداشت و درمان و آموزش و پرورش به فكر ساختن دنياي بهتري