رمز عبور را فراموش کرده ام
دانش، گمشده مؤمن است. امام على علیه‏السلام
کلاسهای کنکور طلایه داران دانش رشته برق در مشهد
پرسش و پاسخ طلایه داران دانش
ریچل ری

ریچل دومنیکا ری (به انگلیسی: Rachael Domenica Ray) متولد ۲۵ اگوست ۱۹۶۸ شخصیت تلویزیونی، آشپز، و نویسنده مشهور است.

ریچل ری که مجری برنامه گفت‌وگوی تلویزیونی و آشپزی است. با نام ملکه ی غذاهای زود پخت و ارزان شناخته می‌شود. نمایش آشپزی را با غذاهای ۳۰ دقیقه ای شروع کرده. و برنامه‌هایش طرف داران زیادی دارد. تهیه کننده برنامه‌های او را اپرا وینفری بر عهده دارد. و کمپانی «هارپو» آن را تهیه می‌کند همچنین مجله های او از مشهور ترین مجله های آشپزی به حساب می‌آید که به محض توزیع به فروش می رسد.

شروع فعالیت

عمده شهرت و درآمدش به دلیل برنامه «ریچل ری» اپراست. او از سال ۲۰۰۶ این برنامه را روی آنتن برد و در عرض یک سال به یکی از پردرآمدترین مجریان تلویزیون تبدیل شد. ریچل ری متولد ۱۹۶۸ نیویورک است. خانواده‌اش در ماساچوست یک رستوران داشتند و او هم از کودکی به آشپزی علاقه‌مند شد. کم‌کم خودش یک رستوران تاسیس کرد و در معرض دید مشتری‌ها به آشپزی پرداخت. همین کار توجه تهیه‌کنندگان تلویزیون را به او جلب کرد و توانست مجری یک برنامه اشپزی در شبکه آشپزی آمریکا شود. ریچل ری همواره پخت غذاهای ساده را آموزش می‌دهد و ادعا دارد هیچ یک از غذاهایی که می‌پزد بیش از ۳۰ دقیقه وقت نمی‌گیرد. به علاوه ظاهرش اصلاً شبیه یک آشپز نیست و برنامه‌اش هم فقط مخصوص آشپزی نیست. او در زمینه آشپزی اصطلاحات جدیدی خلق کرده که بعضی از آنها حتی به لغت‌نامه زبان انگلیسی وارد شده‌اند. سال ۲۰۰۷ برنامه «ریچل ری» برنده جایزه امی شد. به علاوه تا به حال چندین کتاب آشپزی نوشته است.

 

خانم ریچل ری هیچگونه تحصیلات آکادمیک ندارد. او در شبکه های تلویزیونی آمریکا برنامه آشپزی دارد و کتاب های آشپزی او بارها پرفروش ترین کتاب های آمریکا شده اند. وی سالیانه ۱۸ میلیون دلار درآمد دارد.