رمز عبور را فراموش کرده ام
هر كه در جستجوی دانش باشد، بهشت در جستجوی او برآید. پیامبر خدا صلى‏ الله ‏علیه و ‏آله و سلّم
کلاسهای کنکور طلایه داران دانش رشته برق در مشهد
پرسش و پاسخ طلایه داران دانش
n00052823-b

سوابق علمی:
از ابتدای انقلاب عضو سپاه پاسداران بوده و سه دور در جبهه جنگ عراق بر علیه ایران حضور داشته‌است وی بعد از جنگ دکترای فیزیک هسته‌ای گرفته‌است.
عباسی ۵۲ ساله از متخصصین لیزری است که در طرح جداسازی و غنی‌سازی اورانیوم با لیزر نیز شرکت داشته است فریدون عباسی ریاست گروه فیزیک دردانشگاه امام حسین سپاه پاسداران هم دارد ولی به‌ندرت به این دانشگاه می‌رود. وی روز دهم اردیبهشت ۱۳۸۶ توسط محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور به علت خدمات علمی به کشور، به عنوان استاد نمونه کشوری انتخاب شد و ۲۷ مهر ۱۳۸۹ نیز در مراسمی در دانشگاه شهید بهشتی که با حضور پرویز داوودی و غلامعلی حدادعادل برگزار شد، مورد تقدیر قرار گرفت.
فریدون عباسی دوانی از سال ۱۳۷۲ عضو هیئت علمی دانشکده فیزیک دانشگاه امام حسین سپاه شده است. و در ادامه به ریاست دانشکده فیزیک این دانشگاه رسیده‌است.
تحریم:
قطعنامه ۱۷۴۷ شورای امنیت، از فردى به نام فريدون عباسى دوانى با عنوان «دانشمند ارشد وزارت دفاع و مرتبط با انستيتو فيزيك كاربردى» ايران نام برده و او را مشمول تحريم قرار داده است.
ترور:
فریدون عباسی دوانی صبح روز ۸ آبان ۱۳۸۹ در یک سو قصد در میدان دانشجوی تهران مجروح شد و به بیمارستان انتقال پیدا کرد.
ریاست سازمان انرژی اتمی:
محمود احمدی‌نژاد در تاریخ ۲۴ بهمن ۱۳۸۹ او را به عنوان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی منصوب كرد. پيش از او علی اكبر صالحی این منصب را در اختیار داشت كه پس از بركناری متكی به عنوان وزير امور خارجه منصوب شد و از مجلس رای اعتماد گرفت.