رمز عبور را فراموش کرده ام
دانایی، سرآمـد همه خوبی‌هاست و نادانی سرآمد همه بدی‌ها. پیامبر خدا صلى‏ الله ‏علیه و ‏آله و سلّم
کلاسهای کنکور طلایه داران دانش رشته برق در مشهد
پرسش و پاسخ طلایه داران دانش
100941744317

محمد علیرضایی (زاده: ۲۷ ژوئیه ۱۹۸۵ در اصفهان) یک ورزشکار شنای قورباغه ایرانی است. او بارها در رکوردهای ملی را در رده‌های سنی گوناگون بهبود بخشیده است. علیرضایی هم اکنون در ماده‌های ۵۰ متر و ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر قورباغه رکورددار شنای ایران است.

بازیهای آسیایی داخل سالن
او سال ۲۰۰۷ در نخستین دوره بازیهای آسیایی داخل سالن در ماکائو با قهرمانی در ماده اولین مدال طلای تاریخ شنای ایران در رده بزرگسالان و نخستین مدال کاروان ورزشی ایران در بازیهای آسیایی داخل سالن ۲۰۰۷ را کسب کرد.
المپیک پکن:
سهمیه
محمد علیرضایی تنها شناگر ایرانی در تاریخ این رشته ورزشی بود که با رسیدن به حد نصاب مقرر شده از سوی فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های آبی برای ۱۰۰ متر قورباغه سهمیه ورودی برای المپیک را کسب کرد. این نخستین بار در تاریخ ورزش ایران بود که یک شناگر با حضور موفقیت آمیز خود در استخر شنا به المپیک راه می‌یافت. البته پیشتر بابک فرهودی و حمیدرضا مبرز با کارت سفیدی که از سوی کمیته بین‌المللی المپیک به هر کشور در رشته شنا داده می‌شود، در این رقابت‌ها حضور پیدا کرده بودند.
عدم حضور در مسابقه:
علیرضایی که با آمادگی کامل و برای بهبود رکورد ملی عازم این مسابقات بود، در مرحله مقدماتی در گروهی قرار گرفت که تام بئری شناگر اسرائیلی نیز در آن قرار داشت، با توجه به آن که مقامات جمهوری اسلامیمسابقه با ورزشکاران اسرائیلی را به معنای به رسمیت شناختن این کشور می‌دانند، در مورد حضور او در مسابقه تردیدهایی در میان بود، (خبر) اما در ساعت ؟ علیرضایی برای انجام مسابقه روی سکوی استارت مسابقه خود در مکعب آب (استادیوم محل برگزاری مشابقات شنا) حاضر نشد. آن چنان که رئیس فدراسیون شنا، وحید مرادی در گفتگو با شبکه ۳ سیمای ایران اظهار کرد؛ “علیرضایی در حدود دو ساعت پیش از مسابقه حین تمرین در استخر دچار حالت تهوع شده و بلافاصله با آمبولانس به پزشک دهکده مراجعه کرد، پزشک معالج برای او که از ناحیه شکم دچار درد شدید بود، تشخیص احتمال پارگی آپاندیس داده و نتیجتاعمل جراحی فوری را تجویز کرد، که به دلیل امکان انجام این عمل جراحی در ایران، علیرضایی از ادامه معالجه صرفنظر کرد.

فعالیت ها : مشاهیر / ورزش / شنا