رمز عبور را فراموش کرده ام
دانش، چه نيكو راهنمايى است. امام على علیه‏السلام
کلاسهای کنکور طلایه داران دانش رشته برق در مشهد
پرسش و پاسخ طلایه داران دانش
News-Com-Team2009-01

محمد قدسی استاد دانشکده کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف، سرپرست کمیته ملی المپیاد کامپیوتر ایران و سرپرست تیم اعزامی ایران به المپیاد بین‌المللی کامپیوتر، سرپرست مسابقات برنامه‌نویسی ای‌سی‌امو یکی از بنیان‌گذاران انجمن کامپیوتر ایران است.
سوابق دانشگاهی:
وی کارشناسی خود را در سال ۱۳۵۴ از دانشکده‌ٔ مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف و کارشناسی ارشد خود را در سال ۱۳۵۶ از دانشکده‌ٔ برق و علوم کامپیوتر دانشگاه برکلی در کالیفرنیا اخذ کرد. در سال ۱۳۵۸ به عنوان مربی در دانشکده‌ٔ ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف استخدام شد. در سال ۱۳۶۳ جهت ادامهٔ تحصیل به آمریکا رفت و در سال ۱۳۶۸ دکتری خود را از دانشکده‌ٔ علوم کامپیوتر دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا گرفت. همان سال به ایران برگشت و به عنوان استادیار دانشکدهٔ تازه تأسیس مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف کار خود را دنبال کرد و سمت‌هایی چون ریاست دانشکده، معاونت تحصیلات تکمیلی و مدیر گروه نرم‌افزار دانشکده را عهده‌دار بود. او در سال ۱۳۷۹ به سمت دانشیاری و در سال ۱۳۸۴ به مرتبه استادی در این دانشکده ارتقا یافت و اکنون در این دانشکده تدریس می‌کند و مدیریت گروه نرم‌افزار را نیز عهده‌دار است.
فعالیت‌ها:
او از سال ۱۳۷۱ سرپرست کمیته ملی المپیاد کامپیوتر ایران و سرپرست تیم اعزامی ایران به المپیاد بین‌المللی کامپیوتر و از سال ۱۳۷۸ سرپرست مسابقه برنامه‌نویسی دانشجویی ای سی ام در ایران است. او یکی از بنیان‌گذاران انجمن کامپیوتر ایران بوده و از سال ۱۳۷۵ تا ۱۳۸۵ عضو هیئت مدیره، رییس و نایب رییس این انجمن بوده و اکنون نیز دارای سمت عضو هیئت مدیره انجمن کامپیوتر ایران یکی از برگزارکنندگان اصلی کنفرانس این انجمن است. کنفرانسی که معتبرترین کنفرانس در زمینه کامپیوتر در ایران بوده و سالانه هزاران مقاله فارسی و انگلیسی را داوری می‌کند.
به سرپرستی او نرم‌افزار حروف‌چینی فارسی‌تک به عنوان اولین نرم‌افزار متن‌باز ایران[نیازمند منبع] تولید و از پاییز ۱۳۷۵ به صورت رایگان در اختیار عموم قرار گرفته است‌.
او از ۲۱ مرداد ۱۳۸۷، با به راه انداختن یک وبلاگ استادان علیه تقلب و با همراهی برخی از اساتید و دانشجویان داخل و خارج از کشور، تلاشی در راه مبارزه بافعالیت برخی از دانشجویان و اساتید کشور، در گونه‌های مختلف کپی برداری از آثار دیگران و چاپ آنها به نام خود، آغاز کرده‌است.
وی تا کنون چند بار توسط دانشگاه صنعتی شریف و همچنین وزارت علوم تحقیقات و فناوری به عنوان استاد برتر انتخاب شده است و همچنین در تیر ماه سال ۱۳۸۴ به خاطر خدمت به جامعهٔ انفورماتیک ایران جوایزی را از محمد خاتمی رییس جمهور وقت دریافت کرد.