رمز عبور را فراموش کرده ام
يـك سـاعت مـذاكره علمى، بهتر از يك شب عبادت است. امام باقر علیه‏السلام
کلاسهای کنکور طلایه داران دانش رشته برق در مشهد
پرسش و پاسخ طلایه داران دانش
2 (8)

مديريت‌ها : 
افزايش بهره‌وري، كارايي و اثربخشي علم، از نحوه‌ي اداره و مديريت سازمان حاصل مي‌شود. علوم متعددي مانند رياضيات، جامعه‌شناسي و روان‌شناسي در علم مديريت حضور دارند. گرايش‌هاي اين رشته عبارت‌اند از: مديريت بازرگاني، دولتي، صنعتي، مالي، بيمه، گمركي، بيمارستاني، جهانگردي و …
مديريت بازرگاني
شامل طيف مديريت بيش‌تر سازمان‌هاي تجاري، صنعتي و خدماتي است. اين گرايش به بررسي اصول، روش‌ها و مهارت‌هايي مي‌پردازد كه اداره‌كنندگان سازمان‌هاي اقتصادي، خدماتي و بازرگاني بايد از آن‌ها اطلاع داشته باشند، مانند نحوه‌ي تصميم‌گيري در مورد روش‌هاي توليد، فروش، سرمايه‌گذاري، بازاريابي، جذب نيرو و …
مديريت صنعتي
اگر بتوانيم براي صنعت، سه بُعد اصلي فني- تكنيكي، رفتاري- اجتماعي و مالي در نظر بگيريم، مديريت صنعتي بيش‌تر به مديريت نيروي انساني و مالي مي‌پردازد.
فارغ‌التحصيلان اين رشته علاوه بر آشنايي با مسايل نظري دانش مديريت صنعتي، با كاربردهاي اين رشته و هم‌چنين به‌كارگيري نرم‌افزارهاي مرتبط و مؤثر مديريت آشنا مي‌شوند.
مديريت دولتي
شامل افرادي مي‌شود كه در آينده، اداره‌ي سازمان‌هاي دولتي را بر عهده مي‌گيرند؛ زيرا اداره‌ي سازمان‌هاي دولتي با سازمان‌هاي بازرگاني و صنعتي و بخش خصوصي متفاوت است. وظايف مدير دولتي عبارت است از برنامه‌ريزي و اجراي آن، سازمان‌دهي يا تقسيم وظايف بين كاركنان، عمليات امور استخدامي (كارگزيني)، هدايت و راهبري، نظارت و كنترل براي سنجش عمليات با توجه به شاخص‌هاي كنترل.
مديريت امور گمركي
مديراني هستند كه ضمن احاطه بر دانش مديريت بازرگاني و تجارت بين‌الملل، در زمينه‌ي امور گمركي نيز مسلط‌اند ‌و موازين، مقررات داخلي، خارجي و تكنيك‌هاي گمركي را مي‌دانند.
مديريت جهانگردي
علمي است كه داراي گرايش‌هاي مردم‌شناسي، جامعه‌شناسي و حقوق جهانگردي است. در اين گرايش فعاليت‌هاي اجرايي برنامه‌هاي جهانگردي شامل جذب جهانگردان، نوع جذب و چگونگي جذب و چگونگي بازارها و ايجاد ابزارهاي جديد براي جذب هرچه بيش‌تر جهانگردان و چگونگي هدايت و رهبري گروه‌هاي جهانگرد، مورد بررسي و آموزش قرار مي‌گيرد.
مديريت بيمه
در كشورهاي پيشرفته به عنوان صنعت مطرح است كه شامل انواع گرايش‌هاي بيمه‌هاي زندگي و بيمه‌هاي غير زندگي است. دانشجوي بيمه، نحوه‌ي اداره‌ي سازمان‌هاي بيمه و چگونگي رفتار با بيمه‌گذار را فرامي‌گيرد. در بيمه‌ي اكو، موضوع‌هاي مديريتي، اقتصادي، حقوقي، حسابداري و تجاري آموزش داده مي‌شود، با اين تفاوت كه تمامي درس‌هاي بيمه‌ي اكو به زبان انگليسي است.
مديريت مالي
با توجه به روند جهاني شدن اقتصاد كشورها، متخصصان مالي كشور بايد با نظام‌هاي مالي جهاني و شيوه‌هاي سرمايه‌گذاري و ابزارهاي مالي پيشرفته، آشنايي داشته باشند تا كشور بتواند موقعيت مالي خود را در دنياي متلاطم امروز تثبيت كند. رشته‌ي مديريت مالي در همين راستا ايجاد شده است. در اين رشته دانشجويان با تئوري‌هاي نوين مديريت مالي و كاربرد آن‌ها آشنا مي‌شوند و درنهايت مي‌توانند با ارائه‌ي راهكارهايي براي بسط و توسعه‌ي سرمايه‌گذاري، گام‌هاي مؤثري در حل مشكلات اقتصادي كشور بردارند. دانش‌آموختگان مديريت مالي علاوه بر توانايي تجزيه و تحليل و حضور فعال در بازارهاي مالي، مي‌توانند وضعيت مالي شركت‌ها و مؤسسه‌ها را مورد ارزيابي قرار دهند و در تصميم‌گيري‌هاي مالي مؤثر در سازمان‌ها، نقش اساسي ايفا كنند.
مديريت هتل‌داري
دانشجويان مديريت هتل‌داري با مشخصات انواع مؤسسه‌هاي پذيرايي، اصول و معيارهاي انتخاب، شناخت و خريد وسايل و تجهيزات لازم براي مؤسسه‌هاي پذيرايي، تقسيم كار در اين‌ گونه مؤسسه‌ها، رزرواسيون، منوشناسي و منونويسي، شناخت مواد غذايي و انرژي غذايي آن‌ها، چگونگي نگهداري مواد غذايي، تهيه‌ي انواع غذاها، پيش‌غذاها و شيريني‌ها، بهداشت مواد غذايي، بهداشت كار و ايمني در محيط آشپزخانه‌ي مؤسسه‌هاي پذيرايي و در كل هر آن‌چه براي اداره و مديريت صحيح و مناسب يك هتل، متل، رستوران و موارد مشابه ضروري است، آشنا مي‌شوند.
مديريت و بازرگاني دريايي
هدف اين رشته، تربيت كارشناس بازرگاني دريايي براي خدمت در ارگان‌هاي دريايي، حمل و نقل، تجارت خارجي و برنامه‌ريزي كلان جمهوري اسلامي و شركت‌ها و مؤسسه‌هاي خصوصي و دولتي ديگر مرتبط با امور مديريت بازرگاني دريايي كشور است. اين رشته داراي سه گرايش مناطق ويژه، گمركي و بندر و كشتي‌راني است كه هر گرايش، تنها 18 واحد اختصاصي دارد. گفتني است كه اين رشته از بين داوطلبان گروه‌هاي آزمايشي رياضي و فني، علوم تجربي و علوم انساني دانشجو مي‌پذيرد.