رمز عبور را فراموش کرده ام
هر چيزى زكاتى دارد و زكات دانش اين است كه آن را به اهلش بياموزى. امام صادق علیه‏السلام
کلاسهای کنکور طلایه داران دانش رشته برق در مشهد
پرسش و پاسخ طلایه داران دانش
کشور : جمهوری اسلامی ایران
نشانی : ساوه - خیابان یاس
وب سایت : http://portal.arakmu.ac.ir
شماره تلفن : ۰۲۵۵۲۳۴۳۳۹۵
DSC02033

دانشكده پرستاري ساوه در سال 1377 تأسيس و در مهرماه 1378 اولين دوره دانشجوي پرستاري خود را در مقطع كارشناسي پيوسته جذب نمود . اين واحد آموزشي در نيمسال اول هر سال تحصيلي از طريق كنكور سراسري مراكز آموزشي دولتي ،اقدام به پذيرش دانشجويان پرستاري،مامايي و اتاق عمل مي‌نمايد و دانشجويان پذيرفته شده از امكانات در نظر گرفته شده جهت دانشگاههاي دولتي نظير كتابخانه ،سايت ،سلف سرويس ،سرويس اياب و ذهاب شهري ،اردوها و … در حد توان و با توجه به امكانات موجود استفاده مي‌نمايند.محل كنوني دانشكده واقع در منطقه مسكوني شهر صنعتي كاوه مي باشد.
كليه دانشجويان از طريق خط محلي با شبكه اينترنت پر سرعت مرتبط بوده و مي‌توانند با ساير مراكز آموزشي –پژوهشي ايران و ساير كشورها ارتباط برقرار كرده و از اطلاعات روز استفاده نمايند. تعداد واحدهاي درسي در نظر گرفته شده جهت اين مقطع، مطابق با مصوبات ستاد انقلاب فرهنگي و بر طبق تقويم آموزشي مدون جهت هر دوره ، هماهنگ با دانشكده مادر در هشت نيمسال تدوين شده و دانشجويان اكثريت واحدهاي تئوري ، عملي و كارآموزي خود را با استفاده از امكانات محلي در شهر ساوه مي گذرانند و بدليل نداشتن بيمارستان تخصصي ، تنها كارآموزي پرستاري بهداشت رواني خود را در بخش اعصاب و روان بيمارستان اميركبير شهر اراك طي مي‌نمايند.
اكثريت دروس با استفاده از اعضاي هيئت علمي ثابت دانشكده ارائه شده و ساير دروس باقيمانده با استفاده از اساتيد حق التدريس اعزامي از دانشكده مادر يا توان علمي ساير استانهاي همجوار تأمين مي‌شود.
كارآموزيهاي باليني دانشجويان در بيمارستاهاي شهيد مدرس(جنرال – 100 تختخوابي) ، 17 شهريور
( تخصصي زنان – 80 تختخوابي) ، شهيد چمران (جنرال – 100 تختخوابي) داراي امكانات بستري ، تشخيصي-درماني از جمله CT Scan ، تست ورزش ، بخشهاي CCU,ICU ،همودياليز، درمانگاههاي تخصصي و همچنين درمانگاههاي تابعه مركز بهداشت شهرستان ساوه صورت مي‌پذ‌يرد. اين شهر در سال 1380 با پيشنهاد سازمان بهداشت جهاني بعنوان يكي از شهرهاي سالم در منطقه مديترانه شرقي انتخاب و هم اكنون پروژه‌اي تحت همين نام با همكاري قسمتهاي مختلف ،از جمله دانشجويان اين دانشكده در حال اجراست.
با توجه به صنعتي و كشاورزي بودن شهرستان و جمعيت 260000 نفري، دانشجويان اين دانشكده پس از فارغ التحصيلي قادر خواهند بود علاوه بر مراكز درماني ، در واحد بهداشت كارخانجات صنعتي و همچنين مراكز بهداشتي – درماني بخشهاي تابعه ساوه ارائه خدمت نمايند.