رمز عبور را فراموش کرده ام
نگاه مهرآميز بـه چهره عالم، عبادت است. پیامبر خدا صلى‏ الله ‏علیه و ‏آله و سلّم
کلاسهای کنکور طلایه داران دانش رشته برق در مشهد
پرسش و پاسخ طلایه داران دانش
کشور : جمهوری اسلامی ایران
نشانی : تهران -
وب سایت : http://mehralborz.ac.ir
شماره تلفن :
dan

ايران در چشم‌انداز 20 ساله، كشوري است مقتدر و مبتني بر اقتصاد دانايي محور با تكيه بر فناوري اطلاعات و ارتباطات. در سندهاي برنامه چهارم و پنجم توسعه نيز پديده‌هاي ارزشمند سرمايه‌اي و منابع درآمد ملي عبارتند از دانش، مهارت و نيروي انساني كارآمد.

يك مؤلفه كليدي در اقتصاد دانايي- محور ميزان دانش و مهارت شهروندان در راستاي تأمين نيازمنديهاي حرفه‌اي جامعه مي‌باشد. در اين رابطه توسعه و آماده‌سازي محيط‌ هاي جديد آموزشي كه عمدتاً مبتني بر فناوريهاي روز می باشد، امري ضروري است.
دانشگاه غيردولتي مهرالبرز با هدف تربيت نيروي انساني متخصص در سطح تحصیلات تکمیلی در گرايشهاي مختلف با رويكرد اعتلای آموزش و پژوهش در بستر فناوری ارتباطات و اطلاعات از اوایل سال 1382 شروع به كار نمود و خدمات آموزشي خود را در قالب آموزش الكترونيكي و دوره‌هاي كارشناسي ارشد با هدف تأمين نيازمنديهاي حرفه‌اي جامعه به انجام مي‌رساند. برنامه‌هاي آموزشي نوین اين دانشگاه براساس بومی سازی تجارب و تخصص دانشگاههای معتبر الکترونیکی پیشگام جهان بوده که با متناسب سازی آنها با ظرفیتها، توان و نیازهای کشور به اجرا در آمده است.
وجه تمايز شاخص دانشگاهي كه در فضاي الكترونيكي به ارائه خدمات آموزشي مي‌پردازد با ديگر دانشگاه‌هاي سنتي در كيفيت و قابلیهتای خدمات آموزشي‌، در دسترس بودن ، صرفه اقتصادی مناسب و تسهیل فرایند یادگیری مي‌باشد. در واقع يك دانشگاه مجازي نه تنها قابليت ارائه دوره های متنوع به صورت کامل با رعایت تمامی اجزا و استانداردهای آموزشی با كيفيت مطلوب برای تعداد زیادی از مخاطبان خود را داراست، بلكه مي‌تواند با ويژگي همیشه و همه جا در دسترس بودن چرخه کاملی از تحصیل و یادگیری مطلوب را تضمين نمايد.
طبق آمار موجود امروزه در سطح جهان حدود 70 درصد مشاغل جديد ايجاد شده به نحوي مرتبط با فناوري اطلاعات و ارتباطات می باشد و به نحوی در این عصر شايد نتوان از علم يا تخصصی سخن گفت كه فناوري اطلاعات آن را در آن تاثیرگذار نبوده و یا آن را متحول نكرده باشد. در همین راستا دانشگاه مهرالبرز نیز با محوريت این الگوی نوین در تلاش است تا با بهره گيري از بالاترين سطح ظرفيت و توان علمی ، پاسخگوي بخش عظيمي از نياز به فراگيري آموزش عالي به ويژه در مقاطع تحصيلات تكميلي باشد و همگام با رشد فزاينده و همزمان اين فناوري و تمایل به ادامه تحصیل در کشور، اقدام به تربيت نيروي انساني براي جامعه دانش محور آينده ايران نمايد. محوريت فناوري اطلاعات در ساختار دانشگاه این امکان را ایجاد مي‌نمايد كه فارغ‌التحصيلان يا خود عامل ايجاد مشاغل جديد بيشتري گردند و يا نياز مبرم جامعه به تحصیلکردگان مسلط به مهارتهاي حرفه اي نوین را تأمين نمايند.
دانشگاه مهر البرز به همت جمعي از مديران مجرب و اساتيد متخصص حوزه هاي مديريت و فناوري اطلاعات كشور پس از دو سال كار تحقيقاتي و مطالعاتي در سال 1383 با دريافت موافقت قطعي  خود از شوراي گسترش آموزش عالي وزارت علوم و تحقيقات تاسيس شد.
اساسنامه دانشگاه در جلسه مورخ 85/1/19 شوراي گسترش مورد تأييد و تصويب قرار گرفت و با تکمیل و استقرار ارکان آن به ویژه فعال نمودن هیئت امناء که با حضور نماینده محترم وزیر علوم تحقیقات و فناوری تشکیل می گردد و همچنین تدوین برنامه راهبردی 5 ساله، به عنوان نخستین موسسه آموزش عالی الکترونیکی غیر دولتی جمهوری اسلامی ایران فعالیت خود را آغاز نموده است.
محور اصلی برنامه های آموزشی دانشگاه در مقطع تحصيلات تكميلي در برنامه پنج ساله اول راه اندازي 5 دوره كارشناسي ارشد و از مجموعه رشته هاي مديريتي  بود كه در ابتدا دو رشته مدیریت فناوری اطلاعات MITM و مدیریت MBA  اجرا گردید که پس از آن به تدريج و در طول هرسال با تامين زيرساختهاي آموزشي و فني، رشته های مختلف مدیریت به مجموعه دوره هاي داير مهرالبرز اضافه گردیده است. در برنامه 5 ساله دوم استراتژیک دانشگاه نیز با افزایش توانمندی، ایجاد ظرفیتهای جدید و تجارب به دست آمده دانشگاه، رشته های فنی و مهندسی نیز به دوره های دایر اضافه گردید که هم اکنون در دو حوزه  مدیریت و فنی و مهندسی به دانشجویان ارائه می گردد.
تلاش اصلی دانشگاه معطوف به ارائه خدمات نوین آموزشی با بهره گيري از استانداردهاي مطلوب دنيا با بهره مند از برترين اساتيد، محتواي با کیفیت الكترونيكي و سامانه يادگيري الكترونيكي کارامد و مجهز منطبق با فرهنگ جامعه ایرانی مي باشد.
گرچه آموزش الكترونيكي در كشور ما، نوپا و در آغاز راه مي باشد و طبیعتا رعايت دقیق استانداردهاي مطلوب دنيا درجامعه ایران با توجه به زيرساختهاي موجود كشور مقداری سخت و پرهزینه می نمايد اما تلاش کلیه دست اندرکاران دانشگاه، معطوف به رعایت کیفیت و تامين بهترين امكانات آموزشي و فني موجود خواهد بود و در این مسیر دست همه خیرخواهان، اساتید، متخصصان و دانشجویان را به گرمی فشرده و از همگان در  ياري رساندن به ما در طي این مسیر سخت و پر مسئولیت و درعین حال لذت بخش، موثر و ماندگار استمداد می طلبیم و امید آن داریم باتوجه به قابلیتهای بالقوه جامعه و زیرساختهای حداقلی موجود و البته مزیت ممتاز استعداد و اراده جامعه ایران درحوزه منابع انسانی، با توکل بر خداوند متعال در این راه توفیق یابیم.