رمز عبور را فراموش کرده ام
هرکه با کتاب آرامش یابد، هیچ آرامش بخشى را از دست نداده است. غرر الحکم و درر الکلم، ح 8126
کلاسهای کنکور طلایه داران دانش رشته برق در مشهد
پرسش و پاسخ طلایه داران دانش
کشور : جمهوری اسلامی ایران
نشانی : تهران - بزرگراه صیاد شیرازی (شمال) - خروجی لویزان - میدان حسین آّباد - خیابان وفامنش - نبش کوی شمس - پلاک 55
وب سایت : http://www.icrc.ac.ir
شماره تلفن : ۲۲۹۶۹۷۷۱-۷
header2
پژوهشکده صنایع رنگ در سال 1377 با در اختیار داشتن دو اتاق در ساختمان معاونت پژوهشی وزارت فرهنگ و آموزش عالی وقت فعالیتهای خود را آغاز نمود و اولین سرپرست این موسسه آقای دکتر علي اصغر صباغ الواني بودند. پس از فعالیت و هسته گذاری اوليه پژوهشكده (شامل تاسیس، تدوین اساسنامه، خرید ساختمان، بودجه و تشکیلات، کتابخانه، گروههای پژوهشی، استخدام و استقرار اعضاي هیات علمی و کارمندان)، آقای دکتر عليرضا ميرحبيبي با حكم وزير محترم فرهنگ و آموزش عالي وقت، به سمت رياست پژوهشکده منصوب شدند و از سال 1379 تا سال 1385 هدایت این مجموعه را بر عهده داشتند. از تاريخ 1385 نيز آقای دکتر علي اكبر يوسفي با حكم وزير محترم علوم، تحقيقات و فناوري وقت رياست پژوهشکده را بر عهده گرفتند. در بهمن‌ماه سال 1388 نيز آقاي دكتر سعيد پورمهديان با حكم وزير  وزارت علوم، تخقيقات و فناوري به رياست اين مركز پژوهشي و آموزشي منصوب گرديدند. اين مركز علمي-پژوهشي با تلاش و كوشش اعضاي هيات علمي، كارشناسان، كاركنان و كادر مديريتي خود در سال 1390 به موسسه پژوهشی علوم و فناوري رنگ ارتقا يافت.
    اين موسسخ هم اكنون داري سه پژوهشكده به نام‌هاي پژوهشكده پوشش‌هاي سطح و فناوري‌هاي نوين، پژوهشكده مواد رنگزا و پژوهشكده فيزيك رنگ بوده و با جذب افراد متخصص و مجرب در سطوح دكترا و كارشناسي‌ارشد در رشته رنگ و صنايع وابسته به آن، در اين مدت اندك از بدو تاسيس توانسته است، در زمينه‌هاي تحقيقاتي و آموزشي با دانشگاه‌ها و مراكز تحقيقاتي و صنعتي همكاري موثري نمايد و دربرطرف نمودن مشكلات صنايع رنگ گامهاي مثبتي بردارد.
    موسسه پژوهشی علوم و فناوري رنگ با امید به ایجاد و توسعه دانش و فن مورد نیاز کشور در تمامی زمينه‌هاي تخصصی رنگ بنا نهاده شد. موسسه تاکنون چالش‌هاي متفاوت و فراوانی را پشت سر گذاشته و اکنون آمادگی بیشتری دارد تا با حرکت در مرزهای دانش و تولید، با حمایت از صاحبان ایده، حل مشكلات صنعت رنگ، کشف دانش فنی و بُعد آخر فناوری رنگ که عمدتاً در دست کشورهای پیشرفته می‌باشد، نقش محوری و سازنده خود را ایفا کند.